مدتيه يه سؤال برای من پيش اومده! که معيار انتخاب اين وبلاگ های محبوب و فعال و پر بازديد چيه!؟ حداقل برای پر بازديد ها که معلومه بايد تعداد بازديد باشه ديگه! بهترين هم همون پرشين استات هست که رو خود وبلاگ ها نصبه..ميشه بگين چرا وبلاگ های با آمار بيشتر تو اين ليست نيستن؟نکنه ليست به طور راندوم هست يا مثلاً وبلاگ های برگزيده گروه هوادران و برترين ها هستن؟ اگه اينطور باشه سليقه چند نفر داره از طرف همه قضاوت ميکنه...جريان چه جوريه؟ ميشه يکی توضيح بده؟

با سلام و عرض ادب به دوست عزيزم کوروش

و عذرخواهی به خاطر تاخير در پاسخگويی به اين سوال شما . قرار هست تا چند روز ديگه وبلاگ فنز حالت يک باشگاه فعال به خودش بگيره ، به خاطر همين اين چند روزه در حال رايزنی با دوستان بودم تا بتونيم يک باشگاه جامع که در خور شأن هواداران عزيز پرشين بلاگ هست را راه اندازی کنيم و همه دوستان و هواداران علاقمند به همکاری در پرشين بلاگ هم در اين باشگاه نقشی داشته باشند .

اما پاسخ به سوال شما که اتفاقا سوال بسياری از دوستان هم هست .

در ابتدا عرض کنم که تمام صحبت هايی که مبنی بر داماد شدن من در کامنت ها نوشته شده يک توطئه است که شديدا تکذيب می کنم و هيچ گونه سندی نداره .

جناب کوروش عزيز ! قصدم اعلام آمار و ارقام پرشين بلاگ نيست چون واضح و مبرهن است ،اما همان طور که در جريان هستيد پرشين بلاگ بزرگترين سايت سرويس دهنده وبلاگ با بيش از نيم ميليون کاربر می باشد .

قطعا از عهده ی چند نفر بررسی و بازديد از چنين آمار عظيم وبلاگی بر نخواهد آمد . همچنين در  ابتدای کار وبلاگ برترين ها سيل ايميل و کامنت به اين وبلاگ سرازير شد که تقاضای معرفی وبلاگشان  را در اين وبلاگ داشتند . بنابراين ما اولويت کارمان را معرفی کسانی که کامنت و ايميل داده بودند گذاشتيم .

راستش اقا کوروش عزيز مبنای وبلاگ ما پربازديد ترين وبلاگ نيست . بلکه برترين وبلاگهاست . شما اگه جستجويی در سايت گوگل  انجام بديد می بينيد که خيلی از سايت های غير اخلاقی جز سايت های پر بيننده هستند در حاليکه خيلی از سايت های جامع و کامل جايی ندارند .

ما مبنای کار خودمون را گذاشتيم به معرفی وبلاگ های برتر . اونقدر وبلاگهای زيبا و پر محتوا در پرشين بلاگ زياد هست که ما نمی تونيم حتی در عرض يکسال اين وبلاگها را معرفی کنيم . بنابراين به اميد خدا وبلاگها را گروه بندی کرديم و هر روز يک گروه خاص را معرفی می کنيم .مثل گروه هنری ، گروه ادبی ، گروه رايانه و حتی معرفی وبلاگهای تازه تاسيس يا پيشکسوت

ده وبلاگ برتری هم که توسط فنز و برترين ها معرفی می شود سعی شده که از تمام گروه ها انتخاب شود .

در هر حال از اين به بعد سعی می کنيم تا نگاهی هم به پربازديد کننده ترين وبلاگها نيز داشته باشيم ، هرچند که تا کنون نيز اين کار را انجام می داديم

موفق باشيد