با سلام خدمت تمام برو بچه های پارسی زبان وب پارسی!این عنوان را از آنجا انتخاب کردم که موضوع این گزارش بررسی نمایشگاه توسعه و ساماندهی منابع الکترونیکی فارسی است.این نمایشگاه بین سیزدهم تا هفدهم شهریور ماه به همت شورای عالی اطلاع رسانی سابق در محل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با هدف توسعه ی منابع وب فارسی بر پا بود.

حالا چرا شورای اطلاع رسانی سابق زیرا چندی قبل این شورا را که نقش بسیار مهمی در پیشرفت و تکامل منابع وب در ایران با چند شورا دیگر ادغام شد که البته این اقدام با انتقاد شدید رئیس محترم این شورا یعنی آقای دکتر شهریاری نیز همراه بود و البته این اقدام باعث آن شد که این نمایشگاه چه از نظر اطلاع رسانی و چه از نظر نحوه برگزاری با مشکلات عدیده ای مواجه گردد. یکی از این مشکلات عدم راهبرد درست مجموعه به سوی اهداف تعیین شده بود به طور مثال یکی از این اهداف قربانی برگزاری نشست های عمومی در کنار مجمع های تخصصی بود اما تمام نشست ها به سمت موضوعات تخصصی پیش رفت تا جایی که هیچ فضایی برای موضوعات عمومی باقی نگذاشت.

در هر صورت از آنجا که اهداف اولیه در موازات سیاستگذاری مدیران پرشین بلاگ قرار داشت،این سایت نیز به پیشنهاد شورای عالی اطلاع رسانی به جمع اسپانسرهای این نمایشگاه که با نام اختصاری تسما خوانده می شود پیوست.دکتر بوترابی مدیریت سایت پرشین بلاگ هدف این سایت برای شرکت در نمایشگاه را ایجاد ارتباط متقابل بین جامعه اطلاع رسانی و جلسه کاربران این رسانه ها میدانند ولی اعتقاد دارند که وجود مشکلات مالی و ادغام شورای عالی اطلاع رسانی دو دلیل اصلی ضعف بر برگزاری این نمایشگاه می باشد .

خانم پولاد زاده مدیر اجرایی سایت معتقد هستند که با این بازگشت به عقب در نحوه برگزاری خاص زمانی بین این نمایشگاه و نمایشگاه دور بعد زیاد می باشد تا انسجام لازم جهت برگزاری یک گردهمایی واقعی! و موفق حاصل شود .
به هر حال اگر از این نمایشگاه دیدن نکردید ناراحت نباشید زیرا نکته خاصی را از دست ندادید بجز دو نکته زیر :

اول اینکه از بابت امنیت پرشین بلاگ خیالتون راحت باشه ! دامنهء دات ای آر این سایت کماکان به فعالیت خودش ادامه می دهد و میزان بازدیدها از سایت هم به اندازه عادی در حال برگشت است.

دوم این قول را از جانب آقای دکتر گرفتیم که ورژن جدید سایت تا آخر شهریور ماه سال جاری بار گزاری می شود و شما کاربران میتوانید از مزایای آن که شامل محیط زیبا و کاربر محور میباشد و همچنین در آن از امکانات پیشرفته ورد پرس و بلاگفا به طور همزمان بهره می برد استفاده کنید.

همچنین از دامنه دات کام آقای بوترابی اخباری مبنی بر پیگیری از داخل کشور واز طریق پلیس بین الملل را به ما دادند . همانطور که میدانید چندی پیش دامنه دات کام پرشین بلاگ توسط یک گروه هکر عراقی (طبق ادعای خود هکر ها ) و در یک کلاه برداری اینترنتی به سرقت رفت که این مسئله شوک بزرگی به اعضای خانواده پرشین بلاگ وارد کرد.

و کلام آخر ؛ با اینکه نمایشگاه خلوت بود ولی غرفه پرشین بلاگ توسط برو بچه های آی تی سایت و همچنین بچه های هواداران (فنز) پور شور اداره می شد و می توان گفت فعالترین غرفه این نمایشگاه بود.

Mr. Chicoo

16062007(002) copy.jpg