شايد برای خيلی ها جالب باشد که يکی از فعال ترين وبلاگهای پرشين بلاگ ، وبلاگ تخصصی حشره شناسی است که مدير آن دکتر احمد عطا مهر می باشد و بيش از دو سال است در اين وبلاگ مقاله می نويسد  . 

وبلاگ حشره شناسی گاهی در روز بيش از ۵ بار با مطالب مفيد و مقاله های تخصصی به روز می شود .

هر چند عنوان حشره شناسی بر روی اين وبلاگ گذارده شده است ، اما بسياری از مطالب اين وبلاگ برای عموم مفيد و کاربردی است .

همچنين در قسمت لينکدونی وبلاگ حشره شناسی می توان لينکهای بسيار مفيدی از حشره شناسی ، گياه شناسی و ده ها سايت و وبلاگ ديگر يافت .

قسمت هايی از مقاله ی درمان بيماری های کليوی با عسل را که در اين وبلاگ درج شده است با هم می خوانيم .

عسل به عنوان يک مدر در درمان ناراحتي هاي کليوي سودمند است زنبور عسل حشره اي است که حاصل آن ،محصولات با ارزشي از قبيل عسل ، ژله رويال ، موم و زهر است معروف ترين محصول زنبور عسل ، همان عسلي است که از محصولات ديگر بيشتر به مصرف مي رسد.

  عسل ،ماده غذايي بسيار غني و انرژي بخشي است که حدود80 درصد از قندهاي ساده يا مونوساکاريدها ساخته شده و هر10 گرم آن 320 کالري ايجاد مي کند اين مونو ساکاريدها بسرعت جذب مي شوند و اثر انرژي بخشي خود را آشکار مي کنند .

 گفتني است ، علاوه بر اثر کالري زايي ، عسل داراي ويتامين هاي متعددي از قبيل تيامين ، ريبوفلاوين ، اسيدنيکوتينک ، اسيد اسکوربيک ، پيريدوکسين و ويتامين کا است.

 خواص فيزيکي عسل ، اثر ضد باکتريايي دارد و از زمانهاي قديم انسانها از خاصيت ضد ميکروبي عسل سود جسته و آن را در درمان ناراحتي هاي پوستي از قبيل زخمها و سوختگي ها به کار برده اند و يکي از بهترين پانسمانها محسوب ميشود.