به اطلاع کلیه شما وبلاگنویسان و هواداران عزیز می رساند : در فصل پاییز شاهد اضافه شدن امکاناتی جدید در مدیریت وبلاگهای پرشین بلاگ بودیم که لیست کاملی از آنها را تهیه کردیم و به اطلاع شما وبلاگنویسان عزیز می رسانیم :

١.امکان ارسال ایمیل هنگام دریافت نظر جدید

شما با رفتن به قسمت تنظیمات عمومی وبلاگتان و فعال کردن گزینه ارسال ایمیل هنگام دریافت نظر ، می توانید جدیدترین نظراتی که بر روی وبلاگتان قرار گرفته را بر روی ایمیل خصوصی خود مشاهده کنید . همچنین اگر شما برای نظر ارسال شده در زیر ان جوابی درج نمایید ، جواب شما نیز بر روی ایمیل کسی که برایتان نظر گذاشته است ارسال خواهد شد .

٢. امکان ارسال عکس روی سرویس پرشین بلاگ

پرشین بلاگ فعلا تنها سرویسی است که امکان آپلود عکس را بطورمستقیم بر روی وبلاگهای این سرویس فراهم کرده. وقتی واردصفحه ی ارسال مطلب شدید، روی آیکون درج عکس مطابق عکس زیر کلیک کنید و بعد وارد بخش آپلود عکس شوید و بعد عکس خود را ازروی کامپیوتر انتخاب کنید و آپلود را بزنید تا اون عکس وارد ادیتور بشه .

 
پرشین بلاگ و آپلود عکس
 
طرز استفاده : کلیک روی آیکون درج عکس و سپس کلیک روی بخش آپلود عکس

لازم به توضیح است که :

*این امکان تنها برای کاربران سرویس دهنده پرشین بلاگ مهیا شده و امکان استفاده از این عکس ها در سایت های دیگر (بصورت Hotlink) وجود ندارد.

*حداکثر حجم آپلود مجاز 200 کیلوبایت است. و تصاویر با فرمت jpg , png و gif قابل آپلود هستند.

*اطلاعات تصویری یادداشت ها، مشمول تخلفات موضوع توافقنامه پرشین بلاگ نیز می باشد

 

 ٣.  Live Stat ، آمار زنده وبلاگ   

پرشین بلاگ سرویس آمار زنده را به امکانات پنل کاربران اضافه کرد.این سرویس محصول مشترک همکاری پرشین بلاگ و پرشین استت است.کافیست وارد صفحه مدیریت مطالب وبلاگتان شوید. در کنار لینک آمار وبلاگ، لینک آمار زنده را کلیک کنید. در صفحه ای که باز میشود، شما میتوانید آمار لحظه ای بازدیدهای وبلاگ خود را همراه با IP هر بازدیدکننده و کشور مبدا اش مشاهده کنید. 

live stat

در صورتی که میخواهید بازدیدهای یک ip خاص را دنبال کنید،کافیست در جلوی فیلد IP ، یک آی پی وارد کنید و رنگ خاصی را از پنل رنگی کنار آن انتخاب کنید تا آمار بازدیدهای انجام شده از آن IP به رنگ موردنظرتان دیده شوند.

۴. امکان صفحه بندی مطالب وبلاگ

امکان صفحه بندی پست های وبلاگ به وبلاگ های پرشین بلاگ اضافه شده است.برای فعال کردن این قابلیت در وبلاگ خودکافیست قالب خود را به یکی از قالب های استاندارد سایت تغییر دهید.در صورتی که تگ های مخصوص صفحه بندی در قالب شما موجود باشد، در پایین صفحه نخست وبلاگتان، لینک صفحه بعدی  و صفحات قبلی قابل رویت خواهد بود.

در صورتی که از قالب خاصی استفاده میکنید و میخواهید قالب خود را نگه دارید، کافیست کدهای مربوط به صفحه بندی وبلاگ را در وبلاگ خود - پس از تگ بسته ی  </blogpost>  اضافه کنید.

<BlogpagingBlock>
     <NextPage><a style="float:left;" href="<-NextPage->">← صفحه بعد</a></NextPage>
    <PreviousPage><a style="float:right;" href="<-PreviousPage->"> صفحه قبل → </a></PreviousPage>
</BlogpagingBlock>

دانلود راهنمای تگ های پرشین بلاگ 

۵. فعال شدن امکان تهیه نسخه پشتیبان از وبلاگ

با توجه به درخواست تعداد زیادی از کاربران پرشین بلاگ مبنی بر اضافه کردن امکان تهیه نسخه پشتیبان از وبلاگ ها، این قابلیت به سیستم اضافه شده است.برای تهیه نسخه پشتیبان وبلاگ خود ، کافیست وارد پنل پرشین بلاگ شوید و روی لینک نسخه پشتیبان در منوی وبلاگ کلیک کنید. یک نسخه از کل وبلاگ شما با فرمت HTML و بصورت یک فایل ZIP به شما ارائه میشود.این فایل تا 72 ساعت بر روی سرورهای پرشین بلاگ ماندگار است و پس از آن از روی سرور حذف خواهد شد.

نسخه پشتیبان


بدیهی است اگر پس از چند روز ، دوباره نیازمند تهیه نسخه پشتیبان وبلاگ خود باشید ، میتوانید با مراجعه به این بخش ، با یک کلیک ، نسخه جدیدی از وبلاگ خود را تهیه و دانلود کنید.  

با یاری خدا و تلاش تیم فنی پرشین بلاگ به زودی امکانات جدیدتری به وبلاگهای پرشین بلاگ اضافه خواهد شد ، پس منتظر اخبار جدیدتری باشید .

باشگاه هواداران پرشین بلاگ

وبسایت رسمی باشگاه

http://persianfans.com