من کنت مولاه فهذا علی مولاه

ولایت علی، ارزشی متعالی از جنس آگاهی و محبت و نه جهل و زور است.

اگر حکومتی دارد که دارد، حکومتی بر دل ها و  متکی بر آگاهی و خواست مردم است و اگر مردمی نادان از او کناره گیرند و بیعت نکنند یا بگریزند یا با او به جهاد نیایند یا حتی اگر او را نخواهند، حق انتخاب شان را، خوار در چشم و استخوان در گلو، با مدارا و صبر به سر می کند تا در عمل به آگاهی رسند و راه موفقیت و رستگاری خود را بیابند و پیرو حق شوند. علی به همگان نشان داد که با ستم و جهل، حقیقتی برجای نمی ماند که ارزش ییروی و ماندگاری داشته باشد. عدالت واقعی اینگونه خلق می گردد و رواج می یابد.

" گروه سایتهای پرشین بلاگ " فرارسیدن اعیاد بزرگ قربان و غدیر را به همه مسلمانان و به ویژه وبلاگ نویسان عزیز تبریک می‌گوید

از خداوند متعال بهروزی و سربلندی و آزادگی و روزهای بهتر را برای همگان خواستاریم

 

لینک مطلب در وبلاگ مهدی بوترابی

 

 

 

با علی ع و راه علی ع است که  ارزش ها پایدار می مانند و تفاوت اساسی {ولایت زور و جهل" و "ولایت آزادی و آگاهی" روشن می شود. رمز بقای "عشق به ولایت علی ع" همین حکمت و احترام و صبر و بزرگی است.

در طول تاریخ حکومت های زیادی مدعی حقانیت الهی بوده اند و قرون وسطای اروپا بهترین مثال از تلاش مدعیان دروغین نمایندگی خدا بر زمین بوده است تا آنجا که بهشت را به اختیار خویش می فروختند و خود را ملاک حق و باطل می شمردند. در جهان اسلام نیز عباسیان با ادعای پیروی از حضرت علی و خویشاوندی پیامبر ص و متکی به تلاش داعیان علوی و جریان اعتراضی به امویان به قدرت دست یافتند و بیش از امویان به قتل و جنایت پرداختند و بیش از آنان مدعی نمایندگی خدا بر روی زمین بود و بر جریان اصیل ولایت حق سخت تر گرفتند ولی جز بدنامی خویش و زحمتی که بر مردمان بار کردند نتیجه ای نیافتند و خورشید ولایت حقیقت همچنان پاک و منزه در مسیر آگاهان و آزادگان باقی ماند. در برابر این دو و هزاران الگوی دروغین دیگر که پیش روی انسان است، راه حقیقت را پیامبران الهی و فطرت پاک انسانی و پیامبر درونی بشر به روشنی معرفی کرده اند و بی تردید سیره و سنت حضرت علی علیه السلام بهترین الگوی راستین ولایت حق است.

ولایت٬ حکومتی دنیایی از پس  رحلت رسول اکرم ص نیست

ولایت٬ عشق به همه خوبی ها و برتری های اصیل

حقیقتی متعالی از ابتدا تا انتهای زندگی بشر

و  راهنمای مسیر تعالی بشر است

و درس های انسان عالی یعنی علی ع

ناب ترین درس های بشریت در مسیر بهروزی در دنیا و آخرت است

 

تمیز ولایت حق از ولایت باطل با شناخت علی علیه السلام شدنی است. رفتار و سخنان امیرالمومنین را با رفتار و سخنان دیگران مقایسه کنیم و حقیقت را دریابیم و از آن پس اگر اراده حق داشته باشیم، راه روشن را در پیش گیریم. باشد که از جمله رستگاران باشیم. ان شاء الله